Διοργάνωση ημερίδας με τίτλο “Φυλετικά Ταμπού στην Θέση του Μηχανικού”

H IACES LC Thessaloniki διοργανώνει ημερίδα με τίτλο “Φυλετικά Ταμπού στην Θέση του Μηχανικού”. Η εκδήλωση θα διεξαχθεί διαδικτυακά την Πέμπτη 10 Μαρτίου στις 18.00.

H IACES LC Thessaloniki αποτελεί έναν εθελοντικό και μη κερδοσκοπικό οργανισμό που στοχεύει στην σύνδεση των φοιτητών Πολιτικών Μηχανικών και συναφών επιστημών με την αγορά εργασίας και με φοιτητές από άλλα Πανεπιστήμια, της Ελλάδας, αλλά και του εξωτερικού καθώς και στην συμπληρωματική εκπαίδευση στο αντικειμενο του μηχανικού.

Το “Φυλετικά Ταμπού στην Θέση του Μηχανικού” πραγματεύεται τις δυσκολίες και τις προκλήσεις λόγω των φυλετικών διακρίσεων που βιώνουν καθημερινά άνθρωποι στον χώρο του μηχανικού καθώς και στερεότυπα και ταμπού που συνεχίζουν να υπάρχουν ακόμα μέσα σε αυτόν.

Στα πλαίσια της ημερίδας θα πραγματοποιηθούν ομιλίες από επαγγελματικό, καθηγητικό και ερευνητικό προσωπικό.
Η εκδήλωση θα διεξαχθεί διαδικτυακά την Πέμπτη 10 Μαρτίου στις 18.00 μέσω της πλατφόρμας Zoom.

Αν σε ενδιαφέρει να παρακολουθήσεις και να μάθεις περισσότερα για αυτή την εκδήλωση, αλλά και για μελλοντικές που θα ακολουθήσουν σύντομα, αναζήτησέ μας σε Facebook, Linkedin και Instagram.