YTAA 2020 Young Talent Architecture Awards

Διεθνή Βραβεία Διπλωματικών Εργασιών Σχεδιασμού

Το Τμήμα Αρχιτεκτόνων συμμετέχει στη διοργάνωση Young Talent Architecture Awards (YTAA) 2020, την οποία διοργανώνει η ‘Fundació Mies van der Rohe’.

Όσοι και όσες πρόσφατοι απόφοιτοι, έχετε παρουσιάσει τη διπλωματική σας εργασία στο διάστημα 1 Ιανουαρίου 2018 – 31 Δεκεμβρίου 2019 μπορείτε να την υποβάλετε, ώστε να επιλεγούν οι τέσσερις (4) που θα εκπροσωπήσουν το τμήμα, στην κ. Δώρα Ιορδανίδου, στο email diordan@arch.auth.gr μέχρι την Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου 2020.

Αντίστοιχα, μπορούν και οι επιβλέποντες-ουσες καθηγητές/τριες να προτείνουν διπλωματικές εργασίες της ίδιας περιόδου και να ενημερώσουν τους/τις (πρόσφατους) απόφοιτους να συμμετέχουν.

Θα στείλετε αρχικά σχετικό ηλεκτρονικό υλικό μικρού μεγέθους (αρχεία .pdf ή .jpg, 300dpi max), προκειμένου να είναι εύκολη η διαδικασία επιλογής.

Όταν γίνει η τελική επιλογή των 4 εργασιών, οι φοιτητές-τριες θα ενημερωθούν για να ετοιμάσουν το τελικό υλικό που θα σταλεί για τη συμμετοχή στο YTAA.

Τάσος Τέλλιος
YTAA School Representative

Περισσότερα στοιχεία για το YTAA μπορείτε να βρείτε στο