IAESTE Thessaloniki | Join our team

Θέλεις να γίνεις μέλος μιας παγκόσμιας φοιτητικής ομάδας που δραστηριοποιείται στον τομέα των πρακτικών στο εξωτερικό επί πληρωμή;

Θέλεις να βελτιώσεις τις κοινωνικές σου δεξιότητες, συνομιλώντας με φοιτητές και εργοδότες;

Θέλεις να συμμετέχεις σε δράσεις που ξεχωρίζουν και να γνωρίσεις άτομα από όλο τον κόσμο;

Η ομάδα της IAESTE Thessaloniki είναι εδώ και αναζητά νέα μέλη με όρεξη και δημιουργικότητα!

Για να δηλώσεις συμμετοχή, απλά συμπλήρωσε τη φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος εδώ:

Σου ευχόμαστε καλή επιτυχία και σε περιμένουμε στην ομάδα μας!

Τι είναι η IAESTE;

Η ΙΑΕSTE είναι ένας διεθνής, ανεξάρτητος, μη κυβερνητικός οργανισμός, ο οποίος συνδέει τους φοιτητές με την αγορά εργασίας μέσα από θέσεις έμμισθης πρακτικής άσκησης στο εξωτερικό.

Η τοπική επιτροπή της IAESTE Θεσσαλονίκης είναι μία ομάδα περίπου 15 εθελοντών φοιτητών, οι οποίοι βοηθούν τους εισερχόμενους και τους εξερχόμενους φοιτητές με την εύρεση και πραγματοποίηση της πρακτικής τους άσκησης. Ακόμα, θέλοντας να προσφέρουμε τα κατάλληλα εφόδια στους φοιτητές, πραγματοποιούμε εκδηλώσεις, δράσεις και workshop πάνω σε θέματα σταδιοδρομίας.

IAESTE Thessaloniki – Join our Team