ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ

Ο Τομέας Πολεοδομίας Χωροταξίας και Περιφερειακής Ανάπτυξης οργανώνει σειρά σεμιναρίων με τίτλο “Σεμινάρια για τις Πόλεις” για την παρουσίαση και συζήτηση των εν εξελίξει διδακτορικών διατριβών του Τομέα.  Στόχος είναι η ενίσχυση της ερευνητικής προσπάθειας των υποψήφιων διδακτόρων και το άνοιγμα της συζήτησης μεταξύ τους καθώς και με τους διδάσκοντες και τις διδάσκουσες. Στο πλαίσιο αυτό, ο Τομέας σας προσκαλεί στα δύο πρώτα σεμινάρια που θα γίνουν τον Μάρτιο:

Πέμπτη 9 Μαρτίου, ώρα 18:00 παρουσίαση του υποψήφιου διδάκτορος του Τμήματος Attilio Torre  με τίτλο:

THE MANAGEMENT OF NATURA 2000 SITES IN THE EURO-MEDITERRANEAN PERI-URBAN CONTEXT: CHALLENGES AND OPPORTUNITIES

και

Πέμπτη 23 Μαρτίου, ώρα 18:00 παρουσίαση της υποψήφιας διδάκτορος του Τμήματος Δήμητρας Κωνσταντινίδου με τίτλο:

ΚΙΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΙΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ: ΈΡΕΥΝΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ 2ΟΥ ΚΥΚΛΟΥ

Τα σεμινάρια θα γίνουν γραφεία του Τομέα στον 6ο όροφο του κεντρικού κτιρίου της Πολυτεχνικής Σχολής με δυνατότητα διαδικτυακής παρακολούθησης και συμμετοχής στον σύνδεσμο: https://authgr.zoom.us/j/93094408124