Bauhaus-Universität Weimar Summer School – Scholarships available

Σύμφωνα με την ανοιχτή επιστολή του Πολυτεχνικού Πανεπιστημίου της Βαϊμάρης (Bauhaus-Universität Weimar), σας ενημερώνουμε ότι στον κύκλο μαθημάτων της θερινής ακαδημίας του προσφέρεται, εκτός των άλλων, και ο παρακάτω κύκλος (στην αγγλική γλώσσα), με δυνατότητα υποτροφίας:

CULTURAL LANDSCAPES & URBAN RESILIENCE: LEARN MAN-MADE AND NATURAL FACTORS’ INFLUENCE ON THE BUILT ENVIRONMENT AND DEVELOP RESPONSIVE PLANNING SCHEMES FOR MORE RESILIENT CITIES (19-31 Αυγούστου 2018): απευθύνεται σε προπτυχιακούς/-ες (6ου εξαμήνου και άνω) και μεταπτυχιακούς/-ές φοιτητές/-τριες. Επειδή ο κύκλος αυτός χρηματοδοτείται από τη DAAD, διατίθεται ένας περιορισμένος αριθμός υποτροφιών είτε ως απαλλαγή από τα τέλη φοίτησης είτε ως μερική αποζημίωση για τα έξοδα μετακίνησης. Προθεσμία υποβολής της επιστολής αίτησης οικονομικής ενίσχυσης, με παράλληλη αίτηση εγγραφής στον κύκλο σπουδών, έως 1 Απριλίου 2018.