2nd HERSUS International Workshop CALL

Enhancing of Heritage Awareness and Sustainability of Built Environment in Architectural and Urban Design Higher Education

H E R S U S

Project Reference: 2020-1-RS01-KA203-065407

Το πρόγραμμα HERSUS, και η ερευνητική ομάδα HERSUS AUTH του TAM ΑΠΘ, προκηρύσσουν διαγωνισμό για τρείς (3) υποτροφίες που θα δοθούν σε ισάριθμους φοιτητές/τριες που θα επιλεγούν για να συμμετέχουν στο δεύτερο διεθνές εντατικό εργαστήριο Αρχιτεκτονικού και Αστικού Σχεδιασμού HERSUS  International Workshop | Adaptive Reuse.

Το εργαστήριο θα πραγματοποιηθεί σε 3 φάσεις, που εστιάζουν γύρω από στην κύρια δραστηριότητά του, που θα λάβει χώρα από τις 2 ως τις 6 Μαΐου στη Λευκωσία (Κύπρος). Περισσότερες πληροφορίες για το εργαστήριο, τις επιμέρους φάσεις διεξαγωγής του και τις θεματικές που θα προσεγγίσει μπορείτε να βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο:

Προκειμένου να είναι επιλέξιμοι/ες για το εργαστήριο, οι ενδιαφερόμενες /οι θα πρέπει να είναι:

• φοιτητές επί πτυχίω (9ο εξάμηνο +),
  • να έχουν ολοκληρώσει επιτυχώς την παρακολούθηση των μαθημάτων:
    • 03ΕΕ10 Περιβαλλοντικός Σχεδιασμός
    • 03ΤΒ10 Αρχές Βιοκλιματικού Σχεδιασμού Κτιριακών Κελυφών και Περιβάλλοντος Χώρου
    • 04EE10 Εισαγωγή στην αποκατάσταση ιστορικών κτιρίων
    • 06ΕΑ10 Σχεδιασμός 6: Αστικός Σχεδιασμός
    • 07EB10 Σχεδιασμός 7: Αρχιτεκτονικός σχεδιασμός σε ιστορικό περιβάλλον
  • να στείλουν ως και το πέρας της Πέμπτης 7/4 (23:59) email στη διεύθυνση ckotsiori@arch.auth.gr, που θα έχει:
    • Θέμα (Subject): HERSUS  International Workshop | Adaptive Reuse
    • Κείμενο (αίτηση συμμετοχής στο workshop) με τα στοιχεία του φοιτητή/τριας, τους βαθμούς που έχει λάβει στα παραπάνω μαθήματα και τον μέσο όρο της βαθμολογίας όπως διαμορφώνεται τη στιγμή υποβολής της αίτησης
    • συνημμένη την αναλυτική βαθμολογία με επισημασμένα τα αντίστοιχα μαθήματα / μ.ο.

Αιτήσεις που δεν σέβονται τα παραπάνω κριτήρια δεν θα γίνουν δεκτές.

2nd HERSUS International Workshop CALL

leaflet for workshop_15_3