1st HERSUS International Workshop CALL

Το πρόγραμμα HERSUS, και η ερευνητική ομάδα HERSUS AUTH του TAM ΑΠΘ, προκηρύσσουν διαγωνισμό για τρείς (3) υποτροφίες που θα δοθούν σε ισάριθμους φοιτητές/τριες που θα επιλεγούν για να συμμετέχουν στο πρώτο διεθνές εντατικό εργαστήριο Αρχιτεκτονικού και Αστικού Σχεδιασμού HERSUS  International Workshop | Sustainable Reconstruction in Urban Areas.

Το εργαστήριο θα πραγματοποιηθεί σε 3 φάσεις, που εστιάζουν γύρω από στην κύρια δραστηριότητά του, που θα λάβει χώρα από τις 22 ως τις 26 Νοεμβρίου στην Βενετία (Ιταλία). Περισσότερες πληροφορίες για το εργαστήριο, τις επιμέρους φάσεις διεξαγωγής του και τις θεματικές που θα προσεγγίσει μπορείτε να βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο:

Προκειμένου να είναι επιλέξιμοι/ες για το εργαστήριο, οι ενδιαφερόμενες /οι θα πρέπει να είναι:

• φοιτητές επί πτυχίω (9ο εξάμηνο +),
  • να έχουν ολοκληρώσει επιτυχώς την παρακολούθηση των μαθημάτων:
    • 03ΕΕ10 Περιβαλλοντικός Σχεδιασμός
    • 03ΤΒ10 Αρχές Βιοκλιματικού Σχεδιασμού Κτιριακών Κελυφών και Περιβάλλοντος Χώρου
    • 04EE10 Εισαγωγή στην αποκατάσταση ιστορικών κτιρίων
    • 06ΕΑ10 Σχεδιασμός 6: Αστικός Σχεδιασμός
    • 07EB10 Σχεδιασμός 7: Αρχιτεκτονικός σχεδιασμός σε ιστορικό περιβάλλον
  • να στείλουν ως και το πέρας της Κυριακής 24/10 (23:59) email στη διεύθυνση ckotsiori@arch.auth.gr, που θα έχει:
    • Θέμα (Subject): HERSUS  International Workshop | Sustainable Reconstruction in Urban Areas
    • Κείμενο (αίτηση συμμετοχής στο workshop) με τα στοιχεία του φοιτητή/τριας, τους βαθμούς που έχει λάβει στα παραπάνω μαθήματα και τον μέσο όρο της βαθμολογίας όπως διαμορφώνεται τη στιγμή υποβολής της αίτησης
    • συνημμένη την αναλυτική βαθμολογία με επισημασμένα τα αντίστοιχα μαθήματα / μ.ο.

Αιτήσεις που δεν σέβονται τα παραπάνω κριτήρια δεν θα γίνουν δεκτές.

1st HERSUS International Workshop CALL