BAUHAUS SUMMER SCHOOL SCHOLARSHIPS (1.5.2017)

Σας ενημερώνουμε ότι στην ιστοσελίδα του Τμήματος Σπουδών έχει αναρτηθεί αναλυτική ανακοίνωση με ενεργοποιημένους συνδέσμους προς χρήσιμες πληροφορίες, σχετικά με την προσφορά ενός αριθμού υποτροφιών για την παρακολούθηση σειράς σεμιναρίων στους εξής θεματικούς κύκλους: Αρχιτεκτονική/Πολεοδομία, Τέχνη/Σχέδιο, Μηχανική/Περιβάλλον. Τα σεμινάρια, διάρκειας 2 εβδομάδων, διεξάγονται στο πλαίσιο της Θερινής Ακαδημίας Bauhaus που διοργανώνει το Πανεπιστήμιο της Βαϊμάρης το καλοκαίρι του 2017 (σε διαφορετικές ημερομηνίες εντός μηνός Αυγούστου), με γλώσσα εργασίας την αγγλική (επίπεδο Β1).

Ο κάθε σεμιναριακός κύκλος αφορά κατά περίπτωση προπτυχιακούς/-ές ή/και μεταπτυχιακούς/-ες φοιτητές/τριες ή/και αποφοίτους.

Οι αιτήσεις υποβάλλονται έως την 1η Μαϊου 2017