ΨΗΦΙΣΜΑ του ΔΠΜΣ Αρχιτεκτονική τοπίου ΑΠΘ για τον θάνατο του διευθυντή του Γιώργου Παπακώστα

ΨΗΦΙΣΜΑ

του ΔΠΜΣ Αρχιτεκτονική τοπίου ΑΠΘ
για τον θάνατο του διευθυντή του Γιώργου Παπακώστα

Το Διατμηματικό Πρόγραμμα Αρχιτεκτονική Τοπίου των Τμημάτων Αρχιτεκτόνων και Γεωπονίας, εκφράζει τη βαθιά και ειλικρινή του θλίψη για την αιφνίδια απώλεια του ικανού Διευθυντή του, εξαίρετου συναδέλφου, ακούραστου δασκάλου, διαπρεπή πανεπιστημιακού και ταλαντούχου αρχιτέκτονα Γιώργου Παπακώστα.

Με την προσωπικότητα, το ήθος, τις ικανότητες, το πάθος και τα οράματά του για την αρχιτεκτονική και την αρχιτεκτονική τοπίου συνέβαλε τα μέγιστα στην εξελικτική πορεία του Μεταπτυχιακού και στην καθιέρωση του έργου του.

Θα τον θυμόμαστε με αγάπη και σεβασμό σε όσα γενναιόδωρα μας χάρισε.

Τον αποχαιρετούμε, συγκλονισμένοι γιατί στερηθήκαμε πρόωρα, ως ακαδημαϊκή κοινότητα, την σοβαρή παρουσία και την ανεκτίμητη προσφορά του.

Στην μνήμη του καταθέτουμε στεφάνι και συμμετέχουμε στη θλίψη των οικείων του.

Θα είναι πάντα μαζί μας.

Δημήτρης Φράγκος, Γιάννης Τσαλικίδης, Μαίρη Ανανιάδου-Τζημοπούλου,

το προσωπικό του ΔΠΜΣ και οι μεταπτυχιακοί φοιτητές

Η εξόδιος ακολουθία θα τελεστεί στα Κοιμητήρια Αναστάσεως του Κυρίου στη Θέρμη σήμερα, Τετάρτη 27 Ιουλίου στις 19:15.

ΨΗΦΙΣΜΑ του ΔΠΜΣ Αρχιτεκτονική Τοπίου ΑΠΘ