Πρόσκληση σε Christmas Universities’ Fair

ΤΜΗΜΑ ΕΥΡΩΠΑΪΚΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ

Η Αναπληρώτρια Πρύτανη Ακαδημαϊκών και Φοιτητικών Θεμάτων, Καθ. κ. Αριάδνη Στογιαννίδου, σας προσκαλεί στην εκδήλωση “Christmas Universities’ Fair” που διοργανώνει το Τμήμα Ευρωπαϊκών Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων σε συνεργασία με το Erasmus Student Network (ESN) την Τετάρτη, 14 Δεκεμβρίου 2016, ώρα 16:00.

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο ισόγειο του Κτιρίου Διοίκησης και θα αποτελείται από δύο μέρη:

• Στο πρώτο μέρος, οι εισερχόμενοι φοιτητές Erasmus+, Erasmus+ International και Erasmus Mundus, θα εκπροσωπήσουν και θα δώσουν πληροφορίες για τα Πανεπιστήμια, τις πόλεις και τη ζωή στις χώρες προέλευσής τους.
  • Στο δεύτερο μέρος, οι φοιτητές Erasmus θα παρουσιάσουν χριστουγεννιάτικα και πρωτοχρονιάτικα έθιμα από τις χώρες τους, ένα συγκρότημα φοιτητών Erasmus θα παίξει μουσική και η εκδήλωση θα πλαισιωθεί από χορευτικά συγκροτήματα.

Τέλος, θα υπάρξει μια μικρή δεξίωση κατά τη διάρκεια της οποίας Έλληνες και ξένοι φοιτητές θα έχουν την ευκαιρία να συζητήσουν και να γνωριστούν καλύτερα.

Η παρουσία σας θα μας δώσει ιδιαίτερη χαρά.

xmas-poster-gr