Διάλεξη Μ Χατζηστυλλή_Τρίτη 26 Ιανουαρίου

Το Τμήμα Αρχιτεκτόνων σας προσκαλεί στη διάλεξη του αρχιτέκτονα Μιχάλη Χατζηστυλλή με τίτλο:

Crossing the line / Διαπερνώντας τη διαίρεση

Η διάλεξη θα γίνει την Τρίτη 26 Ιανουαρίου 2016, ώρα 19:00 στην αίθουσα 301 του Τμήματος.

Σύντομο βιογραφικό του ομιλητή

Ο Μιχάλης Χατζηστυλλής, γεννήθηκε στη Λευκωσία το 1981. Είναι απόφοιτος της Αρχιτεκτονικής Σχολής του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, με μεταπτυχιακές σπουδές στη Πολεοδομία, στο Τεχνικό Πανεπιστήμιο Delft (Ολλανδία) και στο Πανεπιστήμιο IUAV της Βενετίας. Με την περάτωση των σπουδών του εργοδοτήθηκε από το Office for Metropolitan Architecture (OMA), Ρόττερνταμ, όπου εργάζεται μέχρι σήμερα, με την ιδιότητα του Αρχιτέκτονα – Πολεοδόμου. Έχει εργασθεί σε διάφορα έργα διεθνούς εμβέλειας, και ευρύ φάσματος.
Το 2014, επιμελήθηκε την Κυπριακή εκπροσώπηση στην 14η Διεθνή Μπιενάλε Αρχιτεκτονικής στη Βενετία. Η έκθεση με τίτλο ‘Anatomy of the Wallpaper’ είχε ξεχωρίσει μεταξύ άλλων για τον διαδραστικό χαρακτήρα της.

Model